Láska co prochází turbem

ferrari california t

PROČ VYTAHUJEME OTEVŘENÉ FERRARI V ZIMĚ? Protože nová CALIFORNIA T je překvapivým univerzálem do každého ročního období, a pokud sní chcete stihnout slunce příštího léta, je nejvyšší čas podepsat objednávku. A v neposlední řadě návrat přeplnování pod kapotu Ferrari po dlouhých dvaadvaceti letech je ideálním tématem k diskuzím za dlouhých zimních večerů.

 

Dokonce ani Ferrari není v takové pozici, že by si mohlo dovolit ignorovat sílící tlaky na snižování spotřeby a emisí. S přísnou evropskou legislativou a pokutami za „rozežraná“ auta bojují inženýři z Maranella způsobem, který uctívačům sportovních atmosférických motorů není úplně po chuti, přináší ale kýžený efekt – ten zázrak se jmenuje přeplňování. Ale nebojte se, Ferrari ví, co dělá, a nějaký litrový tříválec si domů rozhodně nepustí. V jeho podání je i zmíněný ekologický ústupek na úrovni. A navíc se dotkne jen osmiválců. Právě v těchto dnech vrcholí vývoj nového turbomotoru pro nástupce 458 Italia a klíček, který držíme v ruce, pasuje do zámku nové Californie T. Písmeno T ohlašuje příchod turboéry a identifi kuje model, který je od dob ikonického F40 prvním ferrari s turbem. A vzal to zgruntu. S novým motorem si základní řada Ferrari dopřála nový vzhled, interiér a celou řadu technických vylepšení. Ale postupně.

Takže ten motor. Celá věda spočívá ve zmenšení osmiválce původní californie ročníku 2008 ze 4,3 na 3,9 litru. Respektive vyvinutí nového menšího motoru dopovaného dvěma turbodmychadly. Že to zase tolik nebolelo? A co teprve kdyžvyložíme rozhodující karty: nárůst výkonu ze 490 na 560 koní a točivého momentu dokonce z 505 N.m na 755 newtonmetrů! Podle nás není moc o čem diskutovat, teď už jen zjistit, jak se v Itálii poprali s turbem coby zabijákem charakteru a dramatického zvuku. Existuje jediný způsob, jak najít pravdu. Otočit rudým klíčkem ve spínací skřínce a na volantu stisknout Engine Start. Ferrari vyštěkne a člověku přeběhne mráz po zádech. Než se nováček pod kapotou rozcvičí a zahřeje, zvládneme ještě auto oběhnout a vstřebat všechny designové změny. Ač jsme měli na první pohled dojem, že se california ani moc nezměnila, právě jsme našli mnoho důkazů svědčících o opaku. Základ karoserie se nezměnil a hnidopich tak může namítat, že nejde o novou generaci, ale jen důkladnou modernizaci. Budiž. Faktem ovšem je, že původně nevýrazný a snad až příliš přátelský kupé- -kabriolet dospěl do správného dramatického ferrari. Větší maska chladiče, úzké diodové světlomety a nasávací otvory v efektně zprohýbané kapotě přiostřily výraz californie a začištěná záď s výfuky přemístěnými do obvyklejší vodorovné konfigurace nabrala na eleganci.

Svěží vítr profoukl i luxusní čtyřmístný interiér, který načerpal inspiraci u modelů 458 Italia a F12 Berlinetta. I kdybyste si snad nevšimli sportovnější palubní desky s trojicí tubusů uprostřed, mostové středové konzole nebo modernější navigace, tak nový multifunkční volant zaručeně nepřehlédnete. Kromě startovacího tlačítka na něm sídlí i legendární přepínač jízdních režimů manettino a netradičně také ovladače blinkrů, světel, stěračů a komfortního módu tlumičů. Hádáte správně, tradiční páčky pod volantem nechává Ferrari konfekčním autům.

V báječných sedadlech z poctivé kůže se cítíme jako v bavlnce. California T se jednoznačně hlásí k luxusním cestovním vozům GT, strohost a účelnost nechává supersportovním sourozencům. Dokonce máme k dispozici i zadní sedadla. Co na tom, že optimální pohodlí na nich najde leda tak čivava nebo kabelka. Jsou tu a k nouzové přepravě poslouží. Dokonce nechybí ani solidní kufr, do kterého se díky sklopným zadním opěradlům vejde i golfový bag. Ano, stále ještě hovoříme o ferrari bez střechy. Tedy vlastně tak napůl bez a na půl s ní. California je prvním ferrari, které přistoupilo na hru dnešních zhýčkaných zákazníků vyžadujících kupé a kabriolet v jednom. Elektromotorkům stačí ke změně identity pouhých 14 s.

Střecha stažená, motor zahřátý. Spojku nehledat, krásná kulisa manuálního řazení už dávno patří minulosti, dnešní ferrarista je ochotný řadit výhradně pádly pod volantem. Tím pravým nahoru, levým dolu a oběma naráz do neutrálu. Jednička se zařadí s kovovým zaklapnutím a dunící osmiválec má naši plnou důvěru. Zatím se chová jako ten největší gentleman. Po městě je krotký, dává o sobě vědět jen ve zdravé míře a stejně mile se prezentuje i podvozek – pohodlný, jak bychom to od ferrari vážně nečekali. Vše se odehrává tak krotce a jemně, že se nám ani nechce věřit v existenci druhého „já“. Pravda, pod plynem cítíme nezvyklou sílu a to špička manettina zatím míří k nápisu comfort. Otáčíme jisměrem ke sportu, ferrari zbystřilo a na každé polechtání plynu teď odpovídá podstatně důrazněji. Ze semaforů teď vystřelujeme jak kulka z hlavně a městské rychlostní limity jsou pro vzepjatého koníka očividným utrpením. Chce pádit krajinou a my mu vyjdeme ochotně vstříc. Jestli bývá za typické negativum přeplňovaných motorů považována prodleva turba a následný skokový zátah, pak asi řídíme turbo z jiné planety. Ferrari zatahuje od volnoběhu naprosto plynule a hlavně ukrutně intenzivně. Právě v nízkých a středních otáčkách předvádí mamutí točivý moment své nejlepší představení. Když už máte pocit, že ze sebe california vydala to nejlepší, protože každý normální turbomotor přece po překročení čtyř tisíc otáček zvadne jak kytka na suchu, nabere ferrari druhý dech. Mocně zatáhne a kolem pětitisícové hranice vám ještě jednou pořádně promíchá obsah dutiny břišní. Masakrální osmiválec odfoukl veškeré pochybnosti o svém charakteru stejným tempem, jakým vystřelil californii na stovku – pro detailisty za 3,6 vteřiny. Zatímco na rovné široké dálnici nebo opuštěné letištní ranveji si brutální akceleraci za hranici třístovky v němém úžasu užíváte a necháváte úsměv samovolně klíčit na tváři, na úzké okresce se chvílemi až bojíte o život. Jako by se chtělo ferrari vysmeknout z rukou a hnáno nějakou nadpozemskou silou vám ujet pod zadkem. Tohle že má být vstupní brána do světa maranellské značky? Mazlíček na každý den? Jeho andělská tvář jistě, ale ta ďábelská nenechává žádný prostor k diskuzím o surovosti ferrari. A to je vlastně ideální forma schizofrenie, vždyť před dvaceti lety vám každý řekl, že jezdit s ferrari po městě do práce je záležitostí masochistů. A my teď přikážeme převodovce automatický režim, nastavíme měkký podvozek a v pohodlí za doprovodu prémiového audiosystému budeme v dopravní zácpě přemýšlet, proč bychom se měli bránit přeplňovaným ferrari. Turboefekt žádný a charakter točivého závodního motoru s výkonovou špičkou zachován. Snad jen ten zvuk je o něco méně naléhavý než u kvílící atmosféry, ale až kolem vás ty pichlavé tóny prolétnou, ani vás nenapadne něco takového řešit.

Teď už chápeme, proč Ferrari nazývá Californii T novou generací. Vždyť ona tolik dospěla. Je rychlejší, ostřejší a tak trochu víc ferrari. A hlavně těch změn napočítáte ještě mnohem víc. Pro samé nadšení z nového osmiválce bychom málem zapomněli, že máme tu čest s kompletně novým řízením, silnějšími brzdami, přeladěnou elektronikou a modernizovaným podvozkem. To vše přispívá k tomu, že hmotnost auta 1,8 tuny vypadá vysoká jen na papíře. Do zatáček se california vrhá s lehkostí a chirurgickou přesností, prostřednictvím precizního řízení hlásí veškeré pohyby předních kol. Je libo drift? Stačí přesunout manettino do poslední pozice s přeškrtnutým ESP a ťuknout do plynu. Nebo dáte přednost radosti z čisté stopy? Pak si s ledovým klidem užijte tempo, jaké by bylo pro většinu obyčejných aut vražedné.

A až vás bude někdo přesvědčovat, že ferrari s turbem už není, co bývalo, pošlete ho pro plínku a pak do Scuderie Praha na zkušební jízdu.

IMAGE

Skateboard s umělou inteligencí

Český startup projekt XTND svým uživatelům slibuje skloubení všech dosavadních „nej“ do podoby jednoho prémiového celku - revolučního skateboardu s umělou inteligencí. „XTND je přesně ten typ dopravního prostředku, který dokáže usnadnit pohyb po městě, najde ideální trasu a ušetří čas při přepravě na MHD či přesunu z předměstského parkoviště do centra přeplněné metropole“ říká spoluzakladatel projektu Miroslav Peřina.
IMAGE

Odhalí i zbytkový alkohol

Obliba alkohol testerů neustále roste. Stále víc řidičů si uvědomuje, že za volant musí usednout nejen střízliví, ale i bez alkoholu v krvi. Model AlcoFind PRO X-5 plus je profesionální alkohol tester určený nejn k soukromému použití, ale je vhodný i pro firmy, nemocnice, protialkoholní léčebny… Konstrukce přístroje je založena na moderním elektrochemickém snímači PRO X, který umožňuje provádět testy v širokém rozsahu od 0 do 5 %% s přesností 0,01 %%. Na elektroniku alkohol testu se vztahuje 5 let záruka a na senzor 12 měsíční záruka. Podmínkou záruky senzoru je...
IMAGE

Nové BMW F 700 GS, F 800 GS a F 800 GS Adventure

– autentický charakter s optimalizovanou funkčností Již od roku 2007 jsou GS modely řady F synonymem pro bezstarostnou radost z jízdy na motocyklu a pro sportovní dynamiku na silnici spojenou s dlouhou životností a robustností pro jízdu mimo zpevněné silnice. Pro modelový rok 2017 BMW kvality těchto středně velkých endur posunulo na novou úroveň. Nové F 700 GS je strojem určeným pro ty, kteří mají rádi pocit z jízdy s motocyklem typu enduro, ale současně nevyžadují příliš mnoho schopností při jízdě v terénu. Silnými stránkami tohoto typu je nízko umístěné sedlo,...
IMAGE

Sobota 14. května patřila v Praze vozům Rolls-Royce a Bentley a dalším veteránům

Pražská městská část Dubeč vykazovala v sobotu 14. května zvýšený výskyt exkluzivních aut značek Rolls-Royce a Bentley, ale i automobilových a motocyklových veteránů. Důvod to mělo jednoduchý. V tamějším parku se konal již třetí sraz vozů Rolls-Royce a Bentley a dalších veteránů, který pořádal Rolls-Royce & Bentley Club ČR ve spolupráci s automobilovým portálem auto-mania.cz. Sraz se na stejném místě konal již po třetí, vystavovatelé i návštěvníci již tedy věděli, kam přijet nebo přijít. Letos na akci dorazil rekordní počet lidí....
IMAGE

Překvapení po francouzsku

Peugeot se svému modelu 308 věnuje velice pečlivě a myslí i na sportovně laděné zákazníky. Po nedávném představení verze GT se 156 kW nyní nabízí ostrou verzi GTi. Šestnáctistovka tentokrát disponuje 200 kW!! Není bez zajímavosti, že se Peugeot 308 po třech letech od uvedení na trh stal světově nejprodávanějším modelem značky. Ve vysoce konkurenčním evropském segmentu nižší střední třídy navíc 308 dostala do TOP 3 (třetí nejprodávanější vůz v Evropě, hatchback + kombi). Úspěch vozu, který získal ocenění Auto roku 2014, je...
IMAGE

Nové Audi R8 Spyder V10: Premiéra na mezinárodním autosalonu v New Yorku

Audi představuje na mezinárodním autosalonu v New Yorku nový otevřený vysokovýkonný sportovní vůz. Nové Audi R8 Spyder s atmosféricky plněným motorem V10 kombinuje pozoruhodné jízdní výkony s fascinací z jízdy s větrem ve vlasech. Nejvyšší výkon desetiválce 397 kW (540 k) umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a jízdu nejvyšší rychlostí 318 km/h. Markantní design a highendové technologie dokládají koncentrované kompetence prémiové značky. "Atmosféricky plněný motor 5.2 FSI v novém modelu Audi R8 Spyder je zdrojem...
IMAGE

Pohledné překvapení

Nová Kia Sportage je osobitá, pohledná. Zkrátka dost jiná, než byla její předchozí třetí generace, se kterou sdílí jen stejnou základní cenu 459 980 korun. Pokud ale chcete kompaktní SUV s pohonem 4x4, musíte znatelně připlatit! Novinka je na českém trhu k mání od února. Není to tak dávno, kdy produkty této korejské automobilky lákaly své kupce především cenou. Byly levné, ale spolehlivé. Jenže využívaly postarší techniku a vypadaly neurčitě, bez jasné designové koncepce. Automobilka si toho byla vědoma a tak v roce...
IMAGE

AUDI A4

Elegantní a působivý exteriér. Nový model Audi A4 přináší do své kategorie mnoho technologií ze segmentu velkých luxusních vozů. Na první pohled zaujme svými dokonale vyváženými proporcemi. Mohutnou kapotu doplňují sportovní křivky. A celému vozu dominuje nepřehlédnutelná nízká jednodílná maska chladiče Singleframe s výraznou mřížkou. Celková atraktivita vozu je podtržená typickými klenutými podběhy kol. Poměr prosklených částí karoserie je dokonale vyvážen a sportovní charakter vozu doplňují vnější...
IMAGE

Namířeno na střed

Renault míří do střední třídy se zcela novým, velmi dobře vybaveným, sympatickým talismanem. Laguna tak může v klidu odejít na zasloužený odpočinek. Novinka se navíc za pár týdnů objeví také v praktické verzi kombi. Stejně jako nový crossover Espace, také talisman využívá zbrusu novou podvozkovou platformu CMF, kterou Renault vyvinul společně se svým aliančním partnerem, značkou Nissan. Talisman nahrazuje třetí generaci laguny i nepříliš úspěšný sedan vyšší střední třídy Latitude, který vycházel z korejského...
IMAGE

SEAT LEON

SEAT Leon kromě konvenčních verzí nabízí také nevšední poloterénní kombi X­Perience, nebo ekologickou verzi jezdící na benzin i zemní plyn. Každá z nich zaujme zcela odlišně smýšlející zákazníky. Poloterénní X­Perience zaujme vyšší světlou výškou podvozku (172 cm), oplášťovanou ochranou karoserie před poškozením a v neposlední řadě pohonem všech kol. Terénním kombi a třídě SUV se obecně v neutěšené době velmi slušně vede. SEAT tak svůj veleúspěšný model Leon ještě...
IMAGE

AUTOSALON ŽENEVA 2016 - ,,předkrm‘‘

Navštívili jsme nejslavnější autosalon na světě – Ženeva 2016, který je snad rok od roku navštěvovanější. Podělíme se s vámi o některé exkluzivní fotky těch nejžhavějších novinek, které jsme mohli vidět. Nové Bugatti Chiron to nebude mít po svém předchůdci vůbec lehké. Veyron vnesl do moto světa úplně nová měřítka. Chiron bude pohánět osmilitr s šestnácti válci. Slušná nálož!Jako další jsme si nemohli nevšimnout stáje Lamborghini. Lamborghini představovala novinku Centenario. Vyrobit se má skromných 20 kousků a cena se...
IMAGE

Zásadní změny pro řidiče

  Letos začala platit řada změn v silničním zákoně. Pokud bychom je měli jednoduše shrnout, jde o registrační značky na přání, zvýšení rychlosti na vybraných silnicích I. třídy, vyšší pokuty při vjetí na železniční přejezd na červenou nebo povinnost chodců za tmy nosit mimo obec reflexní prvky na oděvu. Jednou z hlavních změn je zvýšení nejvyšší rychlosti na vybraných silnicích I. třídy, které vypadají jako dálnice, ale je na nich zatím omezená rychlost na 90 km/h. Nově bude možné legálně jet až 110 km/h. Úprava...
IMAGE

Nové BMW M760Li xDrive

je vrcholným provedením nedávno uvedené nové generace BMW řady 7. Zcela výjimečnou dynamiku, dostupnou kdykoliv spolu s jedinečnou kultivovaností, zaručuje zážehový motor V12 s technologiemi M Performance TwinPower Turbo. Nové BMW M760Li xDrive je nejnovějším příspěvkem do rodiny automobilů BMW M Performance, které v hojné míře využívají dlouholetých zkušeností společnosti BMW M.Magnetická přitažlivost V12Dvanáctiválcové motory mají již tradičně větší prestiž, než motory jiné konfigurace. Jsou vyjádřením největšího možného...
IMAGE

Nové MINI Clubman ALL4

Novým MINI Clubman se tato tradiční britská značka dostala do segmentu kompaktních vozů. Představení nových verzí vybavených pohonem všech kol ALL4 tuto modelovou řadu dále rozšiřuje. Nové MINI Clubman ALL4 zajišťuje sportovnější a ještě podmanivější zábavu za volantem. V nových modelech se točivý moment motoru rozděluje mezi nápravy variabilně, což je zárukou potřebné stability a jistoty za všech jízdních podmínek. S pohonem všech kol získalo nové MINI Clubman ještě výjimečnější postavení ve svém segmentu. Podobně...
IMAGE

NOVÝ BEETLE DUNE

Volkswagen představil na autosalonu v Los Angeles nový model Beetle Dune. Crossover, který připomíná legendární buggy pro vytrvalostní soutěže na mexickém poloostrově Baja California, se vyznačuje nápadným designem s četnými doplňky v "offroadovém" stylu, velkými 18" koly a zvýšenou karoserií. Zákazníci si mohou objednávat Beetle Dune Coupé u českých prodejců od začátku prosince.

 Nový Beetle Dune se vyznačuje zcela nově koncipovaným exteriérem a interiérem, z něhož vyzařuje touha po dobrodružství. Silný charakter je na přídi zdůrazněn velkým...
IMAGE

Automobilka Volvo Cars se chystá prostřednictvím dlouho očekávaného modelu S90 zaujmout své místo na výsluní segmentu prémiových limuzín

Nový model Volvo S90 je pozvánkou značky Volvo do klubu prémiových limuzín. Model S90 představuje pro společnost Volvo Cars obrovský skok kupředu. Švédský výrobce automobilů, proslulý především svými vozy SUV a kombi, dává uvedením Volva S90 jasně najevo, že se s touto výraznou manažerskou limuzínou prvotřídní úrovně chystá otřást celým segmentem prémiových limuzín.Volvo S90, které se může pochlubit bohatou nabídkou nových technologií sahajících od průkopnických bezpečnostních systémů až po aplikace a služby...
IMAGE

Bridgestone opouští MotoGP stylově po rekordní sezoně

Bridgestone byl prvním exkluzivním oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP™ Bridgestone opouští po 14 letech závody MotoGP™ poté, co v roce 2007 získal svůj první titul mistra světa v MotoGP™ a v roce 2009 se stal prvním exkluzivním dodavatelem pneumatik pro královskou disciplínu silničních motocyklových závodů. V každém roce, kdy Bridgestone vykonával roli oficiálního dodavatele pneumatik pro MotoGP™, se přepisovalo mnoho rekordů. Jen v této sezoně bylo na závodních pneumatikách Bridgestone BATTLAX MotoGP™ stanoveno celkem jedenáct nových rekordních časů na...
IMAGE

BMW i3 řadí vyšší rychlost. V Německu je BMW i3 nejprodávanějším elektromobilem, ve světovém měřítku mu patří třetí příčka.

Po dvou letech od zahájení prodeje si BMW i3 po celém světě vytvořilo postavení výjimečného elektromobilu. Například v Německu je každé čtvrté elektřinou poháněné vozidlo právě BMW i3, v celosvětovém měřítku připadne na každých deset prodaných elektromobilů jedno BMW i3. Od listopadu 2013, kdy se BMW i3 začalo prodávat, je třetím nejpopulárnějším elektromobilem světa. Nejdůležitějším trhem pro pětidveřové BMW i3 jsou USA, kde mu patří taktéž třetí příčka v prodejích elektromobilů. Na norském trhu je v letošním roce BMW i3...
IMAGE

NOVÉ BMW M2 COUPÉ

Vysokovýkonné kompaktní sportovní vozy BMW na sebe strhávají pozornost již více než 40 let. Již BMW 2002 turbo z roku 1973 bylo vozem, který byl ztělesněním jednoznačného rozhodnutí BMW postavit automobil s výjimečnou dynamikou, příkladnou obratností a optimální kontrolou nad vozem. Toto poslání je stále aktuální, a proto BMW M GmbH nyní představuje nové BMW M2 Coupé. Je to vůz, který kombinuje vysokovýkonný řadový 6válec, pohon zadních kol, lehký hliníkový M Sport podvozek a extrovertní vzhled, a disponuje tak...
IMAGE

BMW i8

Jak být všude středem pozornosti. Revoluce mezi hybridními vozy, ohromující kombinace impozantního designu a špičkových jízdních vlastností. Podobné jiná automobilka nenabízí. Na test tohoto sporťáku jsem se těšil nejen já, ale určitě i vy, protože právě díky vašim žádostem jsme si tohoto mimozemského krasavce mohli vyzkoušet. Jeho ojedinělý design je tak nápadný, že radost udělal úplně všem, kteří se vedle něj mohli třeba jen vyfotit. Nepotkali jsme za celou dobu chlapa od 10 do 100 let, který by se za ním neotočil. Nejvíc všechny zaráželo, že tohle...
IMAGE

Nové BMW X4 M40i

S uvedením nového BMW X4 M40i se úspěšná modelová řada BMW X4 rozrůstá o nový vrcholný model. BMW X4 M40i s ještě vypilovanějšími jízdními vlastnostmi, vysokou dávkou emocí a výjimečnou exkluzivitou stanovuje v segmentu Sports Activity Coupé (SAC) nová měřítka.   Osobitý vzhled Exteriér BMW X4 M40i jasným způsobem demonstruje vysoké standardy, stanovené automobily BMW M Performance. Unikátní charakter tohoto vozu zvýrazňují exkluzivní barevné akcenty, vyvedené v šedé metalíze Ferric Grey, v jeho...
IMAGE

Rolls-Royce vstupuje na český trh

Společnost Rolls-Royce Motor Cars představila svůj záměr jmenovat společnost CarTec Group oficiálním prodejcem vozů Rolls-Royce na území České republiky. Nové dealerství ponese název Rolls-Royce Motor Cars Prague a bude sídlit na začátku Pařížské ulice, jedné z nejprestižnějších adres v české metropoli. Práce na novém showroomu již začaly, slavnostně otevřen bude na jaře roku 2016. „Pro budoucí rozvoj značky Rolls-Royce v regionu střední a východní Evropy, který zaznamenal úspěšný ekonomický rozvoj, má Česká republika strategický...
IMAGE

Harley-Davidson Road Glide

Kdo chce být vidět, neudělá koupí Harley-Davidson Road Glide sebemenší chybu. Nejvíce zaujmou masivní rozměry, pak i výstřední barva.Plno motoristických nadšenců odsoudí dvojitý LED světlomet a masivní kapotu, ale určitě si takového stroje všimnou. Technické údaje: Motor: Vzduchem a olejem chlazený vidlicový dvouválec SOHC, se čtyřmi ventily na válec. Vrtání a zdvih 98,4 x 111.1 mm, zdvihový objem 1690 ccm, kompresní poměr 9,7:1. Největší výkon 71 kW (96k) při 6500 1/min, největší točivý moment 138 N.m při 2750 1/min....
IMAGE

Mercedes-Benz třídy S Cabriolet, AMG verze má 585 koní

Stuttgartská značka Mercedes představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu nový kabriolet. Vychází z aktuálního modelu S Coupe a je tedy jasné, že půjde o mimořádně luxusní otevřený vůz.   V nabídce jsou dvě motorizace. První pohání pětilitrový osmiválec - 335 kW (455 k) a 700 Nm, tu silnější pak 5,5litrový osmiválec. Jeho parametry sahají až na ty supersportovní - 585 k (430 kW) a 900 Nm. Poháněná jsou buď zadní, nebo všechna čtyři kola. Tato verze zvládne 0-100 km/h za 3,9 sekundy, nejvyšší rychlost je...

 

 


©2017 Playboy.cz, All rights reserved.