Zimní bruslení je v módě, a to především v nákupních

01

Nevíte, co s volným víkendem? Nechce se vám tahat děti po obchoďáku bez cíle, zatímco vaše drahá polovička shání ve výprodejích kabelku? Máme tipy, kam o víkendu vyrazit, kde se vy ani vaše děti nebudete nudit, ať už pod střechou, nebo na čerstvém povětří.

Praha
Vůně svařáku, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a skvělá zábava na bruslích.

TOWER ICE PARK – kluziště pod Žižkovskou věží.
Každý den od pravého poledne (o víkendech od 9 hodin) do devíti večer.
Brusle půjčují a rádi je i nabrousí.

OC Arkády Pankrác otevřelo největší veřejné venkovní ledové kluziště v Praze. Bruslí se denně i o víkendech od 9 do 21 hodin a za každého počasí. U ledové plochy o velikosti 30 x 15 metrů je pro návštěvníky připravena půjčovna bruslí a zázemí s možností nabroušení bruslí. Ve venkovních prostorách je k dispozici také občerstvení s bohatým sortimentem.
Celodenní vstupné činí 50 Kč na osobu, děti do 5 let mají vstup zdarma. V případě příznivého počasí bude kluziště otevřeno ještě na počátku března.

Malá sportovní hala na Výstavišti nabízí v zimní sezoně možnost veřejného bruslení, tréninků ledního hokeje a krasobruslení. Bruslení pro veřejnost zde probíhá každý víkend.
Veřejné bruslení se v zimní sezoně koná každou sobotu a neděli od 8 do 10 hodin. Vstupné pro dospělé je 50 Kč, důchodci, studenti do 26 let a děti od 6 let platí 25 Kč. Děti do 6 let, hendikepovaní, nebruslící doprovod mají vstup zdarma.
K dispozici je šatna na převlečení a přezutí a hrazdičky pro malé děti. Vstup na ledovou plochu s kotoučem a hokejkou je možný jen se souhlasem organizátora veřejného bruslení. Brusle se zde nepůjčují a nebrousí.
Možnosti pronájmu celého kluziště pro vlastní skupinu:

  • cena za pronájem 1 hodina – 2000 Kč
  • cena zahrnuje upravenou ledovou plochu, veškeré energie, šatny, toalety.

V Europarku Štěrboholy se opět zdarma otevřelo unikátní kluziště s pravým ledem přímo uprostřed obchodního centra. Letos ve znamení vesmíru a kosmických výprav. V rámci ledové plochy jsou připraveny tři sobotní bohaté programy plné soutěží.
Brusle si můžete půjčit přímo u ledové plochy a užít si tak zimu v teple nákupního centra.

Neobvyklým zážitkem je bruslení na střeše obchodního centra Galerie Harfa. Čeká na vás i škola bruslení pro děti s profesionálním trenérem.
Děti do 150 cm a jejich doprovod mají vstup na ledovou plochu zdarma. Pro ostatní návštěvníky je vstupné 50 korun. Bruslení pro veřejnost probíhá každý den od 15 do 18.30 hod. Večerní bruslení pak každou sobotu od 19 do 20.30 hod. Denně od 13 do 14.30 hod. je ledová plocha vyhrazena dětem do 10 let s doprovodem.
Brusle si můžou zájemci vypůjčit i na místě. Cena za půjčení činí pro děti 30 Kč a pro dospělé 60 Kč.

Pro všechny milovníky zimy a bruslení je připravena ledová plocha i vedle fontány před Nákupním centrem Eden. Zdarma bude k dispozici půjčovna bruslí i vstup na ledovou plochu.
Provozní doba je v pracovní dny od 15 do 20 hodin. Víkendy od 10 do 20 hodin.

02
Teplice

Olympia Ice Aréna je otevřená každý den od 9 do 21 hodin.
Běžná cena vstupného na led je 30 Kč. Děti do 5 let a ZTP mají vstup zdarma.
Cena za půjčení páru bruslí je 30 Kč. Brusle si můžete půjčit proti záloze 500 Kč nebo za zástavu osobního dokladu. Pro členy Klubu Olympia je půjčovné zdarma, ale musíte složit vratnou zálohu za brusle.
Vždy o víkendu si můžete za poplatek 60 Kč dát nabrousit brusle na počkání.

Brno

Letos můžete využít zbrusu novou ledovou plochu, která je v provozu v Olympii Brno.
Bruslí se každý den od 9 do 21 hodin. Vstupné na ledovou plochu je 50 Kč, děti do tří let bruslí zdarma. Kluziště nabídne také půjčovnu bruslí za poplatek 50 Kč a možnost drobného občerstvení.

Olomouc

Část olomouckého Dolního náměstí v historickém centru města se proměnila ve veřejné kluziště. Přijďte si zadarmo zabruslit! Pokud nemáte brusle, rádi vám je půjčí přímo na místě.
Nové olomoucké sportoviště můžete využívat až do konce února. K dispozici je půjčovna bruslí, osobní věci nebo třeba oblečení si můžete uložit do uzamykatelných skříněk.
Provozovatelé chystají nejrůznější soutěže především pro děti. Během sezony se můžete těšit také na karneval na ledě, na taneční večery nebo ukázky krasobruslení.


VALENTÝNSKÉ BRUSLENÍ

Liberec

Liberecká Home Credit Arena vás srdečně zve 14. února na Valentýnské bruslení, které proběhne od 15 do 17 hodin na ledové ploše v aréně.
Využijte neobvyklé místo k oslavě svatého Valentýna a přijďte si zabruslit a zároveň se pobavit. Příchozí páry budou mít vstup zdarma.

Všichni zamilovaní, kteří si přijdou zabruslit do arény, budou moci poslat krátký vzkaz své drahé polovičce přímo z ledové plochy. Jednotlivé vzkazy se budou postupně vysílat na světelném pásu uvnitř haly. Neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti a napište několik řádků, které toho druhého mile překvapí a potěší. Vzkazy můžete zasílat prostřednictvím facebookového profilu Home Credit Areny nebo označte svůj vzkaz hashtagem #VerejneBrusleni.

Vsetín

I letos můžete oslavit Valentýna sportem. Tentokrát je Valentýnské bruslení připraveno na sobotu 11. února od 20 do 21.30 hodin. Ve 21 hodin je přichystáno slosování prodaných vstupenek o dvě hlavní ceny.
Jeden z výherců dostane karton piva Radegast Premium, který věnuje VHK, a druhý výherce získá od Vsetínské sportovní voucher na slavnostní večeři pro dva v restauraci U Trpaslíka ve Vsetíně.
Cena vstupného 40 Kč, útržky vstupenky pečlivě uschovejte pro slosování.

IMAGE

10 nejkrásnějších pláží světa

  Nejkrásnější pláže nabízejí dechberoucí scenérie s tyrkysovou vodou, ostrými útesy, krásným kamením nebo třeba bílým pískem. Tady je deset tipů na nejkrásnější pláže. Některé jsou velké, jiné malé, někde je voda studená, jinde teplá. Jedno však mají společné - pohled na ně v nás vyvolává chuť objevovat svět. Pokochejte se krásnými fotkami, anebo tam rovnou můžete vyrazit.   1. EL CASTILLO BEACH, Tulum, Mexiko Mexické pláže na poloostrově Yucatán jsou vyhlášené svým jemným...
IMAGE

Tipy na zastávku cestou k moři

Severoitalskou provincii Jižní Tyrolsko nereprezentují jen dolomitské masívy a horské louky. Navštívit zde můžete i malebná středověká městečka ležící kousek od dálnice, po které míříte v létě k moři. Neváhejte a určitě zastavte v městech Bolzano, Brixen, Bruneck, Sterzing nebo Merano. Uvidíte, že jsou jedinečná a každé z nich má trochu jinou atmosféru. Bolzano: středověká atmosféra a ráj nákupů Poznávat jihotyrolskou metropoli Bozen/Bolzano lze začít v jeho centu na Waltherplatz/Piazza Walter, kde stojí gotická katedrála z 12. století. Centrum...
IMAGE

Bezstarostná rodinná dovolená nejen u moře

K tomu, aby o vás a vaše děti bylo dokonale postaráno, není třeba cestovat daleko. Ideální volbou je Slovensko nebo třeba Rakousko, a to prostřednictvím cestovní kanceláře Travel Portal Aktivní dovolená v srdci Evropy. Hory okouzlují v létě nejen vhodným horským klimatem, ale i krásou krajiny, historickými pamětihodnostmi a téměř neomezenými možnostmi sportovního vyžití v úžasném prostředí. Ať jde o aktivní dovolenou na horách, nebo u jezera – napínavé prázdninové dny pro dovolenou s dětmi čekají jen na vás! Můžete si vybrat od...
IMAGE

Dovolená u moře může být zábava pro celou rodinu

Každého rodiče nadchne pobyt v hotelu, kde cestovní kancelář nabízí animační program pro děti, a navíc v češtině. Dospělí si pak můžou vychutnat chvíle ničím nerušeného volna bez starostí a výčitek, protože jejich děti si mezitím užívají pirátský den, pomalovávají trička nebo čepice, stavějí hrady z písku a hlavně si rychle najdou spoustu kamarádů. Cílem animačních klubů je nenudit se a dovolenou si zaslouženě užít. My vám můžeme doporučit Croco a Blue Cluby, které nabízejí společnosti Blue Style v rámci svých...
IMAGE

Vydat se s dětmi na daleké cesty za exotikou?

Spousta rodičů to odmítá. Někteří rodiče tvrdí, že dovolená s malými dětmi není úplně ta správná „oddychovka“. Vymýšlení programu, vymýšlení jídelníčku, hledání záchodů, hledání dokladů... a občas i hledání dětí. A přitom je mnoho krásných a bezpečných zemí, kde není důvod k obavám a celá rodina si tam dovolenou užije. Zkušení rodiče „cestovatelé“ dnes vědí, že na daleké cesty i za exotikou je možné vyrazit už s miminkem. Není nutné na nic čekat,...
IMAGE

Realizace hvězd světové architektury v Česku

Jak pravil Adolf Loos: „Architektura, to není kreslení. Architektura se může psát jako báseň nebo jako partitura.“ Jak tato podivuhodná definice platí v Česku, je možné se přesvědčit na vlastní oči prostřednictvím několika realizací nejuznávanějších architektů planety. Z globálního hlediska se největšímu obdivu těší vila Tugendhat z roku 1930. Autorem funkcionalistického skvostu je německý architekt Mies van der Rohe (1886). Jedna z nejslavnějších budov světa, nacházející se v Brně, je od roku 1994 otevřena veřejnosti. Na moravské půdě je i další...
IMAGE

Kde stylově ukončit lyžařskou sezonu?

Zima ještě v Jižním Tyrolsku, regionu na severu Itálie, nekončí. Na sklonku zimní sezony je možné se těšit na mnoho zajímavých akcí. Tady je pár tipů. 20. března: De dl vin Alta BadiaV Alta Badii se budou ochutnávat jihotyrolská vína. A to přímo na sjezdařských tratích během akce De dl vin – Wine Ski Safari, kdy se na lyžích objíždějí horské chaty, a ochutnává se víno. To jihotyrolské patří díky své výborné kvalitě a příznivému klimatu mezi nejlepší na světě.Kdo do Alta Badie vyrazí ještě o 14 dnů později, ať si...
IMAGE

10 exotických destinací, kam letos vyrazit na dovolenou

Česká ekonomika roste, lidé utrácejí stále více peněz za dovolenou v zahraničí, začínají objevovat i vzdálené a exotické země. Ve stínu imigrační krize a teroristických útoků je ovšem těžší najít bezpečné místo. Rok od roku se zmenšuje možnost poznávat exotické kouty naší planety. „Zcestovalý člověk dochází k zajímavému poznání: že bezpečnost země nesouvisí s mírou exotiky, a uličky v Bangkoku či chrámy v Pekingu tak nejsou o nic moc nebezpečnější než vídeňská muzea a...
IMAGE

Igloo nebo bivak v nadmořské výšce přes 2000 metrů

Romantika, dobrodružství, adrenalin – to vše může zažít na severu Itálie ten, kdo se rozhodne přespat v igloo nebo bivaku v nadmořské výšce přes 2000 metrů. Igloo ve SchnalstaluStrávit noc v igloo nebo bivaku je nezapomenutelná zkušenost. Vyzkoušet si to můžete v nadmořské výšce 2800 metrů ve středisku Schnalstal/Val Senales u horské chaty Bella Vista. Stojí na ledovci a než nocležníci ulehnou do spacáků, čeká je čtyřchodová večeře na chatě, o které se říká, že zde připravují nejlepší špekové knedlíky v celém Jižním Tyrolsku. Zde se také...
IMAGE

Vánoční zajímavosti z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v celé Itálii. Letošní novinkou je velkolepá multimediální show Sulejmánův sen v Brixenu/Bressanone. K jihotyrolským Vánocům ovšem patří také Světový pohár v lyžování v Alta Badii a Val Gardeně, který začíná 18. prosince.   Brixen: velkolepá multimediální show Sulejmánův sen Až do 6. ledna si mohou lyžaři mířící za zimními radovánkami do Jižního Tyrolska užít unikátní multimediální podívanou v Brixenu....
IMAGE

Střediska, odkud se těžko odjíždí

300 slunečních dnů v roce, krásné Dolomity, výborná místní kuchyně i sněhová záruka – taková je dovolená v Jižním Tyrolsku/Südtirol, regionu na severu Itálie. Tady je pět tipů, kam vyrazit…   Seiser Alm: nejlepší pro rodinySeiser Alm/Alpe di Siusi je ráj pro rodiny s dětmi v samotném centru Dolomit. Lyžuje se zde na náhorní planině – alpské louce o rozloze 8000 fotbalových hřišť v úchvatné kulise dolomitských masivů. Vychutnat si tady kafe či Aperol Spritz na slunné terase je zážitek.Svahy jsou tak akorát, lanovkám nechybí zábrany...
IMAGE

7 původních divů světa

Mauzoleum v Halikarnassu, byla monumentální hrobka, kterou dal vybudovat perský satrapa Mausólos se svou ženou a sestrou Artemísií v letech 353-350 př. n. l. v Halikarnassu (současné Bodrum v Turecku). Už ve starověku se počítalo mezi sedm divů světa. Podnět pro výstavbu Mausolea měla vydat Artemisia, manželka satrapy Maussólla, který byl vládcem Kárie v letech 377 - 353 př. n. l. Po Maussóllově smrti Artemisia ve stavbě pokračovala, sama se však jejího dokončení nedožila. Umělci na stavbě pokračovali proto, že již při její realizaci tušili, že je toto dílo proslaví. Dokončená stavba...
IMAGE

Kam za golfem v zimě? Vydejte se třeba východním směrem...

Zima, byť mírná, představuje pro vášnivé golfisty v Čechách komplikaci. Pokud mezi ně patříte, víte, o čem mluvíme. Geografická poloha naší republiky v zimních měsících nabízí hráčům dvě možnosti, jak nemuset uložit golf „k ledu“. Jednou je indoor golf a druhou výlet do míst, kde jsou podmínky vhodnější.Sponzor tohoto článku, společnost Golfiq, prodejce luxusního golfového vybavení, vám přináší přehled několika exotických míst, kam se můžete vydat za prvotřídním golfovým zážitkem. Třeba...
IMAGE

Zimní novinky z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko/Südtirol, region ležící na severu Itálie, nabídne letos hned několik zajímavostí. Návštěvníci se mohou těšit na nové lanovky, lyžování lze nově spojit s návštěvou Messnerova muzea na vrcholu Kronplatzu nebo je možné zavítat na řadu zajímavých akcí, na které je tento region bohatý.   Kronplatz: Messnerovo muzeum Reinhold Messner, horolezec pocházející z Jižního Tyrolska, otevřel letos v létě na vrcholu lyžařské hory Kronplatz své šesté muzeum. MMM Corones, jak se nazývá,...
IMAGE

Nejkrásnější přírodní krásy Čech a Moravy

Naše malá země ukrývá řadu přírodních krás. Od vysokých hor, nížin podél řek, se skalními městy na severovýchodě, na západě s termálními prameny, s rybníky a prosluněnými vinicemi ponouká k průzkumnickým výletům. Podívejte se s námi na místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Prokopské údolíPražská kotlina ukrývá řadu přírodních rezervací, jednou z nich je i Prokopské údolí, které proslulo díky slavnému paleontologovi Joachimu Barrande. Zkoumal zde prvohorní...
IMAGE

Nejvyhledávanější historické památky světa

Angkor Vat – Kambodža Angkor Vat je chrám v Kambodži, který se nachází v Angkoru, což je jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Chrám byl postaven na začátku 12. století pro krále Súrjavarmana II. a je vrcholným příkladem khmérské architektury. Jedná se o symbol Kambodže, a proto je také zobrazen na její státní vlajce. Od roku 1992 je chrám zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedním z hlavních důvodů, proč je Angkor Vat tolik...
IMAGE

Naše tipy na báječnou podzimní dovolenou

Douro Valley, Portugalsko Mnoho míst je na podzim ještě krásnějších. K takovým patří i Douro Valley v Portugalsku. Vinice, kde místní stále šlapou hrozny bosýma nohama. Začátkem října se k nim můžete připojit. Za doprovodu místního harmonikáře se stane z tradičního zvyku zábava. Probíhá na vinařství Quinta de la Rosa. Portugalský venkov vás vůbec nadchne. Krajina je zde velmi malebná - údolí řeky je obklopeno strmými zelenými kopci a jelikož je tato část turisticky neobjevená, můžete si tu užít klid a pohodu.   The New Forest, Anglie Anglie...

 

 


©2017 Playboy.cz, All rights reserved.