Vydat se s dětmi na daleké cesty za exotikou?

01

Spousta rodičů to odmítá. Někteří rodiče tvrdí, že dovolená s malými dětmi není úplně ta správná „oddychovka“. Vymýšlení programu, vymýšlení jídelníčku, hledání záchodů, hledání dokladů... a občas i hledání dětí. A přitom je mnoho krásných a bezpečných zemí, kde není důvod k obavám a celá rodina si tam dovolenou užije. Zkušení rodiče „cestovatelé“ dnes vědí, že na daleké cesty i za exotikou je možné vyrazit už s miminkem.

Není nutné na nic čekat, vždyť některé věci ztrácejí kouzlo s rostoucím věkem. Mladší děti se dají lehce motivovat, většina starších prochází naopak fází, kdy jim rodiče nepřipadají příliš cool.

02 

Překonejte pocit, že přesun na dovolenou k moři může být ubíjející. Základem je svačina, dobroty, dvdéčka, písničky, pohádky, nebo když jsou děti už větší tak různé dramatizace, karty, pexeso či domino. Nadchněte děti už před samotnou cestou. Zapojte je do plánování, balení a příprav na cestu. Děti si rády hrají na dospělé a mají rády pocit důležitosti. Dáte jim tak smysl cesty a cíl, na který se můžou těšit.

Ale kam vlastně? Kde je to bezpečné a pro rodiny s dětmi přátelské?

V dnešní době klesajících cen letenek a tedy i zájezdů si můžete vybrat z pestré nabídky nejrůznějších cestovních kanceláří, které pobyty s dětmi přímo doporučují a vyhledávají konkrétní hotely, nabízející služby přímo pro rodiny s dětmi. Jaká jsou ale opravdu ta nejdůležitější kritéria při výběru dovolené s dětmi (a to především s těmi opravdu malinkými)? Zeptali jsme se odborníků ze společnosti STUDENT AGENCY na zájezdy nejen do exotických míst.

03 

Cesta letadlem je ta nejlepší

Hlavním kritériem při výběru destinace by pro vás měla být délka letu. Příjemně akceptovatelná doba je kolem tří až čtyř hodin. Někdy se vyplatí si už před odletem domluvit odvoz z letiště taxíkem, je to sice finanční navýšení, ale ušetříte si popojíždění od hotelu k hotelu. Ze zkušeností víme, že leckdy zdolat s dětmi posledních šedesát kilometrů z letiště k hotelu je ta nejnáročnější fáze celé cesty.

Hotel na pláži

Vždy hledejte ubytování, které je označeno jako „ubytování na pláži“. „I tak můžete mít k pláži relativně velký kus. A sami uvidíte, že mezi pláží a ubytováním budete pobíhat dost často. Vždycky se nějaká věc zapomene nebo budete něco rychle potřebovat a zbytečně si budete komplikovat den, který se dá strávit lepšími činnostmi, když jste u moře nebo u bazénu.

Samotná délka pobytu

Důkladně zvažte vaše časové i finanční možnosti. Týdenní pobyty u moře s malými dětmi či snad dokonce výlet na prodloužený víkend jsou víc než náročné. Pokud máte přijet z dovolené odpočinutí a zase plni energie, doporučujeme, vzhledem k aklimatizaci, vybírat z pobytů dlouhých minimálně deset dnů. A je samozřejmostí, že čím delší pobyt, tím lepší.

Výběr konkrétní destinace

Vzhledem ke všem výše uvedeným faktům se nabízí těchto 5 TOP destinací pro dovolenou s dětmi.

04 

Španělsko nabízí nekonečné možnosti mladým, ale také rodinám s dětmi. Mezi nejpopulárnější turistické lokality patří pobřežní oblasti Costa Brava a Costa del Sol. Skvělé podmínky ale najdete i v letoviscích Costa Tropical na jihu země nebo v Galícii na severu. Ke Španělsku patří také Baleárské ostrovy, z nichž je nejznámější Mallorca. Té se ne náhodou říká „plážový ráj ve Středozemním moři“. Nabízí řadu aktivit pro velké i malé návštěvníky. Svoje kouzlo má i její menší a klidnější „sestra“, ostrov Menorca.

Mezi nejlákavější destinace letošního léta patří Bulharsko. Ideální je především pro rodiny s malými dětmi, které ocení pozvolný vstup do moře. Řadu lákavých destinací má však Bulharsko také pro zamilované páry nebo skupinky. Dlouhé písečné pláže jsou pro relaxaci přímo stvořené. V letovisku Slunečné pobřeží si můžete z lehátka odběhnout do taverny na pláži na vynikající čevapčiči, okurkovou polévku nebo šopský salát a hned se zase vrátit k moři. Vodních radovánek si můžete užívat také ve zdejších akvaparcích. Bulharsko v posledních letech výrazně investovalo do zvýšení kvality služeb a i tady najdete kvalitní čtyř- a pětihvězdičkové hotely se službami all inclusive, které ocení hlavně rodiny s dětmi.

Na tomto ostrově najdete kilometry písčitých pláží, ale také desítky malých zátok a nedotčených míst, kde si můžete užívat jen sami sebe. Společně si můžete vychutnávat také jedinečné sportovní zážitky – Kypr je rájem pro aktivní dobrodruhy. Vyzkoušejte si potápění, jízdu na vodním skútru nebo let na padáku za motorovým člunem. Obyvatelé Kypru navíc milují hudbu, rádi tančí a baví se – večer strávený na místní zábavě bude pro všechny členy rodiny nezapomenutelným zážitkem.

Itálie – největší italské jezero Lago di Garda láká velké i malé milovníky sportů, kterým nabízí vše od výletů po náročné túry. Kolem jezera vede bohatá síť cyklostezek a okolí je jako stvořené také pro horskou turistiku. Doporučujeme na vlastní kůži zažít zdejší via ferraty. Najdete je tady ve všech obtížnostech – od jednoduchých ferrat, které zvládnou i děti, po několikahodinové náročné výstupy. Kromě toho oblast nabízí i bohaté možnosti pro windsurfing nebo canyoning. Užít si tady můžete i odpočinek na pláži.

Málokterá destinace se drží na žebříčcích popularity tak jako Chorvatsko. Pobřeží Dalmácie a přilehlé ostrovy jsou velmi různorodé, ale všechny nabízejí oblázkové pláže s křišťálově čistým mořem, malebné rybářské vesničky, bohaté památky a spletité uličky středověkých měst. Na portálu dovolena.cz najdete širokou nabídku ubytování v apartmánech a také v hotelech. Je jen na vás, jestli si vyberete hotel se snídaní, plnou penzí nebo s all inclusive službami, v Chorvatsku jsou dostupné všechny možnosti. Podobně je to i s cestou – sami si můžete vybrat, jestli pojedete autem, autobusem nebo se na dovolenou s dětmi vydáte letecky.

05 

Na závěr nám nezbývá než popřát šťastný výběr vaší letošní dovolené a chcete-li vybírat opravdu u odborníků, doporučujeme kliknout na www.dovolena.cz

 

Krásné zážitky a klidnou dovolenou! Za Playboy.cz a Student Agency

IMAGE

10 nejkrásnějších pláží světa

  Nejkrásnější pláže nabízejí dechberoucí scenérie s tyrkysovou vodou, ostrými útesy, krásným kamením nebo třeba bílým pískem. Tady je deset tipů na nejkrásnější pláže. Některé jsou velké, jiné malé, někde je voda studená, jinde teplá. Jedno však mají společné - pohled na ně v nás vyvolává chuť objevovat svět. Pokochejte se krásnými fotkami, anebo tam rovnou můžete vyrazit.   1. EL CASTILLO BEACH, Tulum, Mexiko Mexické pláže na poloostrově Yucatán jsou vyhlášené svým jemným...
IMAGE

Tipy na zastávku cestou k moři

Severoitalskou provincii Jižní Tyrolsko nereprezentují jen dolomitské masívy a horské louky. Navštívit zde můžete i malebná středověká městečka ležící kousek od dálnice, po které míříte v létě k moři. Neváhejte a určitě zastavte v městech Bolzano, Brixen, Bruneck, Sterzing nebo Merano. Uvidíte, že jsou jedinečná a každé z nich má trochu jinou atmosféru. Bolzano: středověká atmosféra a ráj nákupů Poznávat jihotyrolskou metropoli Bozen/Bolzano lze začít v jeho centu na Waltherplatz/Piazza Walter, kde stojí gotická katedrála z 12. století. Centrum...
IMAGE

Bezstarostná rodinná dovolená nejen u moře

K tomu, aby o vás a vaše děti bylo dokonale postaráno, není třeba cestovat daleko. Ideální volbou je Slovensko nebo třeba Rakousko, a to prostřednictvím cestovní kanceláře Travel Portal Aktivní dovolená v srdci Evropy. Hory okouzlují v létě nejen vhodným horským klimatem, ale i krásou krajiny, historickými pamětihodnostmi a téměř neomezenými možnostmi sportovního vyžití v úžasném prostředí. Ať jde o aktivní dovolenou na horách, nebo u jezera – napínavé prázdninové dny pro dovolenou s dětmi čekají jen na vás! Můžete si vybrat od...
IMAGE

Dovolená u moře může být zábava pro celou rodinu

Každého rodiče nadchne pobyt v hotelu, kde cestovní kancelář nabízí animační program pro děti, a navíc v češtině. Dospělí si pak můžou vychutnat chvíle ničím nerušeného volna bez starostí a výčitek, protože jejich děti si mezitím užívají pirátský den, pomalovávají trička nebo čepice, stavějí hrady z písku a hlavně si rychle najdou spoustu kamarádů. Cílem animačních klubů je nenudit se a dovolenou si zaslouženě užít. My vám můžeme doporučit Croco a Blue Cluby, které nabízejí společnosti Blue Style v rámci svých...
IMAGE

Realizace hvězd světové architektury v Česku

Jak pravil Adolf Loos: „Architektura, to není kreslení. Architektura se může psát jako báseň nebo jako partitura.“ Jak tato podivuhodná definice platí v Česku, je možné se přesvědčit na vlastní oči prostřednictvím několika realizací nejuznávanějších architektů planety. Z globálního hlediska se největšímu obdivu těší vila Tugendhat z roku 1930. Autorem funkcionalistického skvostu je německý architekt Mies van der Rohe (1886). Jedna z nejslavnějších budov světa, nacházející se v Brně, je od roku 1994 otevřena veřejnosti. Na moravské půdě je i další...
IMAGE

Kde stylově ukončit lyžařskou sezonu?

Zima ještě v Jižním Tyrolsku, regionu na severu Itálie, nekončí. Na sklonku zimní sezony je možné se těšit na mnoho zajímavých akcí. Tady je pár tipů. 20. března: De dl vin Alta BadiaV Alta Badii se budou ochutnávat jihotyrolská vína. A to přímo na sjezdařských tratích během akce De dl vin – Wine Ski Safari, kdy se na lyžích objíždějí horské chaty, a ochutnává se víno. To jihotyrolské patří díky své výborné kvalitě a příznivému klimatu mezi nejlepší na světě.Kdo do Alta Badie vyrazí ještě o 14 dnů později, ať si...
IMAGE

10 exotických destinací, kam letos vyrazit na dovolenou

Česká ekonomika roste, lidé utrácejí stále více peněz za dovolenou v zahraničí, začínají objevovat i vzdálené a exotické země. Ve stínu imigrační krize a teroristických útoků je ovšem těžší najít bezpečné místo. Rok od roku se zmenšuje možnost poznávat exotické kouty naší planety. „Zcestovalý člověk dochází k zajímavému poznání: že bezpečnost země nesouvisí s mírou exotiky, a uličky v Bangkoku či chrámy v Pekingu tak nejsou o nic moc nebezpečnější než vídeňská muzea a...
IMAGE

Zimní bruslení je v módě, a to především v nákupních

Nevíte, co s volným víkendem? Nechce se vám tahat děti po obchoďáku bez cíle, zatímco vaše drahá polovička shání ve výprodejích kabelku? Máme tipy, kam o víkendu vyrazit, kde se vy ani vaše děti nebudete nudit, ať už pod střechou, nebo na čerstvém povětří. PrahaVůně svařáku, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a skvělá zábava na bruslích. TOWER ICE PARK – kluziště pod Žižkovskou věží.Každý den od pravého poledne (o víkendech od 9 hodin) do devíti večer.Brusle půjčují a rádi...
IMAGE

Igloo nebo bivak v nadmořské výšce přes 2000 metrů

Romantika, dobrodružství, adrenalin – to vše může zažít na severu Itálie ten, kdo se rozhodne přespat v igloo nebo bivaku v nadmořské výšce přes 2000 metrů. Igloo ve SchnalstaluStrávit noc v igloo nebo bivaku je nezapomenutelná zkušenost. Vyzkoušet si to můžete v nadmořské výšce 2800 metrů ve středisku Schnalstal/Val Senales u horské chaty Bella Vista. Stojí na ledovci a než nocležníci ulehnou do spacáků, čeká je čtyřchodová večeře na chatě, o které se říká, že zde připravují nejlepší špekové knedlíky v celém Jižním Tyrolsku. Zde se také...
IMAGE

Vánoční zajímavosti z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v celé Itálii. Letošní novinkou je velkolepá multimediální show Sulejmánův sen v Brixenu/Bressanone. K jihotyrolským Vánocům ovšem patří také Světový pohár v lyžování v Alta Badii a Val Gardeně, který začíná 18. prosince.   Brixen: velkolepá multimediální show Sulejmánův sen Až do 6. ledna si mohou lyžaři mířící za zimními radovánkami do Jižního Tyrolska užít unikátní multimediální podívanou v Brixenu....
IMAGE

Střediska, odkud se těžko odjíždí

300 slunečních dnů v roce, krásné Dolomity, výborná místní kuchyně i sněhová záruka – taková je dovolená v Jižním Tyrolsku/Südtirol, regionu na severu Itálie. Tady je pět tipů, kam vyrazit…   Seiser Alm: nejlepší pro rodinySeiser Alm/Alpe di Siusi je ráj pro rodiny s dětmi v samotném centru Dolomit. Lyžuje se zde na náhorní planině – alpské louce o rozloze 8000 fotbalových hřišť v úchvatné kulise dolomitských masivů. Vychutnat si tady kafe či Aperol Spritz na slunné terase je zážitek.Svahy jsou tak akorát, lanovkám nechybí zábrany...
IMAGE

7 původních divů světa

Mauzoleum v Halikarnassu, byla monumentální hrobka, kterou dal vybudovat perský satrapa Mausólos se svou ženou a sestrou Artemísií v letech 353-350 př. n. l. v Halikarnassu (současné Bodrum v Turecku). Už ve starověku se počítalo mezi sedm divů světa. Podnět pro výstavbu Mausolea měla vydat Artemisia, manželka satrapy Maussólla, který byl vládcem Kárie v letech 377 - 353 př. n. l. Po Maussóllově smrti Artemisia ve stavbě pokračovala, sama se však jejího dokončení nedožila. Umělci na stavbě pokračovali proto, že již při její realizaci tušili, že je toto dílo proslaví. Dokončená stavba...
IMAGE

Kam za golfem v zimě? Vydejte se třeba východním směrem...

Zima, byť mírná, představuje pro vášnivé golfisty v Čechách komplikaci. Pokud mezi ně patříte, víte, o čem mluvíme. Geografická poloha naší republiky v zimních měsících nabízí hráčům dvě možnosti, jak nemuset uložit golf „k ledu“. Jednou je indoor golf a druhou výlet do míst, kde jsou podmínky vhodnější.Sponzor tohoto článku, společnost Golfiq, prodejce luxusního golfového vybavení, vám přináší přehled několika exotických míst, kam se můžete vydat za prvotřídním golfovým zážitkem. Třeba...
IMAGE

Zimní novinky z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko/Südtirol, region ležící na severu Itálie, nabídne letos hned několik zajímavostí. Návštěvníci se mohou těšit na nové lanovky, lyžování lze nově spojit s návštěvou Messnerova muzea na vrcholu Kronplatzu nebo je možné zavítat na řadu zajímavých akcí, na které je tento region bohatý.   Kronplatz: Messnerovo muzeum Reinhold Messner, horolezec pocházející z Jižního Tyrolska, otevřel letos v létě na vrcholu lyžařské hory Kronplatz své šesté muzeum. MMM Corones, jak se nazývá,...
IMAGE

Nejkrásnější přírodní krásy Čech a Moravy

Naše malá země ukrývá řadu přírodních krás. Od vysokých hor, nížin podél řek, se skalními městy na severovýchodě, na západě s termálními prameny, s rybníky a prosluněnými vinicemi ponouká k průzkumnickým výletům. Podívejte se s námi na místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Prokopské údolíPražská kotlina ukrývá řadu přírodních rezervací, jednou z nich je i Prokopské údolí, které proslulo díky slavnému paleontologovi Joachimu Barrande. Zkoumal zde prvohorní...
IMAGE

Nejvyhledávanější historické památky světa

Angkor Vat – Kambodža Angkor Vat je chrám v Kambodži, který se nachází v Angkoru, což je jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Chrám byl postaven na začátku 12. století pro krále Súrjavarmana II. a je vrcholným příkladem khmérské architektury. Jedná se o symbol Kambodže, a proto je také zobrazen na její státní vlajce. Od roku 1992 je chrám zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedním z hlavních důvodů, proč je Angkor Vat tolik...
IMAGE

Naše tipy na báječnou podzimní dovolenou

Douro Valley, Portugalsko Mnoho míst je na podzim ještě krásnějších. K takovým patří i Douro Valley v Portugalsku. Vinice, kde místní stále šlapou hrozny bosýma nohama. Začátkem října se k nim můžete připojit. Za doprovodu místního harmonikáře se stane z tradičního zvyku zábava. Probíhá na vinařství Quinta de la Rosa. Portugalský venkov vás vůbec nadchne. Krajina je zde velmi malebná - údolí řeky je obklopeno strmými zelenými kopci a jelikož je tato část turisticky neobjevená, můžete si tu užít klid a pohodu.   The New Forest, Anglie Anglie...

 

 


©2017 Playboy.cz, All rights reserved.