Kam za golfem v zimě? Vydejte se třeba východním směrem...

1 uvod

Zima, byť mírná, představuje pro vášnivé golfisty v Čechách komplikaci. Pokud mezi ně patříte, víte, o čem mluvíme. Geografická poloha naší republiky v zimních měsících nabízí hráčům dvě možnosti, jak nemuset uložit golf „k ledu“. Jednou je indoor golf a druhou výlet do míst, kde jsou podmínky vhodnější.
Sponzor tohoto článku, společnost Golfiq, prodejce luxusního golfového vybavení, vám přináší přehled několika exotických míst, kam se můžete vydat za prvotřídním golfovým zážitkem. Třeba ještě letos

 

2 Dubai creek golf course a jachtazskz klub 

Dubaj
Moderní klenot světového golfu, Dubaj, je pro české golfisty velmi dobře dostupný. Golfová hřiště v Dubaji jsou vhodná jak pro zkušené hráče, tak pro naprosté začítečníky. Jednou z nesporných výhod zdejších hřišť, kromě prvotřídních služeb a perfektně upraveného greenu, jsou velkorysé otevírací hodiny, které se neřídí denním světlem. Hřiště jsou parádně osvětlená a vy se tak můžete oddávat golfu i dlouho po západu slunce. Široký výběr uspokojí i ty nejnáročnější. V Dubaji najdete například nejstarší travnaté golfové hřiště na Blízkém východě, Majlis. Za zmínku stojí také překrásné hřiště Al Badia, které se řadí mezi nejzajímavější dubajské atrakce vůbec či Montgomerie Dubai.

 

3 maledivy

Maledivy
Na Maledivách je golf relativní novinkou, první hřiště tu bylo otevřeno v roce 2002. Tím se však rozhodně nenechte odradit, obzvlášť toužíte-li po královském zážitku a hře v pohádkové krajině. V takovém případě jsou pro vás Maledivy jako stvořené. Už jen procházka po místních hřištích je zážitek. První golfové hřiště na Maledivách Kuredu Golf Club je šestijamkové a jeho profil je vhodný pro začátečníky, ale dokáže potrápit i zkušené hráče. Další hřiště, Villingili Golf Course, nabízí devět jamek na 7,5 hektarové ploše a je součástí luxusního resortu Shangri-La.

 

4 mauricius

Mauricius
Další tropický ráj, Mauricius, je na rozdíl od Malediv místem se silnou a dlouholetou golfovou tradicí. První golfové hřiště tu bylo otevřeno již v roce 1902 a Mauricius se po Velké Británii a Indii stal třetí zemí na světě, kde se golf začal pravidelně hrát. Mauritius Gymkhana Golf Club je nejstarším golfovým klubem na jižní polokouli a čtvrtým nejstarším na světě. Golfová hřiště jsou rozseta po celém ostrově, od základních devítijamkových až po prvotřídní mistrovská 18ti jamková hřiště navržená těmi nejlepšími světovými golfisty. Díky tomu je Mauricius rájem pro hráče všech úrovní. Hřiště na Mauriciu nabízí úžasný a občas i dost náročný zážitek (zkuste například 18ti jamkový Le Touessrok – jeho profil s řadou skalnatých překážek a komplikovaným přístupem na green skutečně otestuje vaše schopnosti) s výhledem na tyrkysový oceán a dech beroucí flóru, která vás okouzlí, i když nejste zrovna nadšení botanici.

 

5 seychely
Seychely
Ačkoliv zde najdete pouze dvě hřiště, Seychely nepochybně patří na seznam top golfových destinací pro fajnšmekry. Devítijamkové, místy docela náročné hřiště, Seychelles Golf Club o rozloze 5 000 yardů najdete na ostrově Mahé mezi kokosovými palmami a mangrovovým porostem. Místní atrakcí jsou krabi, kteří velmi rádi kradou míčky, takže pozor! Druhé hřiště Lemuria Championship Golf Course je na ostrově Praslin a vine se tropickým porostem podél tyrkysového pobřeží a nabízí svým návštěvníkům 18 jamek. Najdete zde celou řadu vodních i jiných překážek a vyvýšená odpaliště, což zaručuje, že se při hře rozhodně nebudete nudit.

 

6 thajsko
Thajsko, Vietnam
Možná jste to nevěděli, ale Thajsko také patří mezi velice zajímavé golfové destinace. První opravdové golfové hřiště bylo postaveno v roce 1923 v oblasti Hua Hin, ale opravdový boom golf v Thajsku zaznamenal až v druhé polovině 20. století. Na území Thajska najdete asi 300 hřišť odpovídajících nejvyšším standardům – jsou rozsetá v plážových resortech na jihu země, v horách na severu, ale také v okolí Bangkoku či Pattayi. Vzhledem k podnebí doporučujeme návštěvu v období od října do dubna. Jednou z nejhezčích a nejznámějších oblastí je Blue Canyon Country Club na Phúketu sestávající se ze dvou hřišť. Když už se vydáte za golfem do Thajska, zvažtě také zastávku ve Vietnamu. Tam najdete jedno z nejhezčích hřišť v asijsko-pacifickém regionu - Danang Golf Course, které se nachází uprostřed dun.

 

7 bali
Malajsie, Indonésie
Ani tyto dvě populární turistické oblasti v jihovýchodní Asii nezůstávají pozadu. V Indonésii najdete asi 150 hřišť. Velká část golfových turistů míří na pohádkový ostrov Bali, zahrát si na populárním 18ti jamkovém hřišti Nirwana Bali Golf Club, které podle Golf Digestu patří mezi stovku nejlepších hřišť na světě. Na své si zde přijdou začátečníci i pokročilí. V Malajsii si můžete vybírat z dvou stovek prvotřídních hřišť. Jedno z nejslavnějších, Legends Golf & Country Club, se nachází asi šedesát kilometrů severně od hlavního města Kuala Lumpur.

 

8 jar

Jihoafrická republika
Jihoafrická republika je se svým příjemným podnebím pro golf jako stvořená. Ať už dáváte přednost hřištím na pobřeží nebo hře ve vyšších nadmořských výškách, v Jihoafrické republice si z více než 450 hřišť určitě vyberete. Zkuste třeba 18ti jamkové hřiště Gary Player Country Club postavené ve vyhaslém sopečném kráteru nebo taktéž 18ti jamkové Leopard Creek v blízkosti Krugerova národního parku. Leopardů se nemusíte bát, v oblasti sice skutečně žijí, ale drží se v bezpečné vzdálenosti od hřiště, takže je téměř nemožné je vůbec spatřit. Mnohem pravděpodobněji spatříte krokodýly a hrochy žijící v Krokodýlí řece vinoucí se podél hřiště. Toužíte-li po opravdu nezapomenutelném a možná i trochu extrémním zážitku, navštivte hřiště Legend Golf & Safari Resort. Kromě prvotřídního 18ti jamkového hřiště zde najdete také známou extrémní 19. jamku. K odpališti na vrcholku hory Hanglip se nedostanete jinak, než vrtulníkem. A green? Má tvar Afriky a je asi 400 metrů pod odpalištěm.

 

9 australie
Austrálie a Nový Zéland
Austrálie a Nový Zéland jsou sice trochu dál, než ostatní místa, ale vynechat je nemůžeme. V Austrálii je golf sportem číslo jedna, hraje ho asi desetina dospělé populace. Množství hřišť je skutečně ohromující – přes 1 800! Ta nejlepší se nachází v tzv. Písečném pásu okolo Melbourne a v Tasmánii. Údajně nejlepší australské hřiště (dle Ausgolfu a the Golf Course Guide) se jmenuje Barnbougle Dunes a vine se mezi ohromnými dunami na pobřeží Tasmánie. Další velmi zajímavé hřiště, Dunes Golf Links, najdete asi hodinu cesty jižně od Melbourne. Nedaleko se nachází také mnohokrát oceňovaný golfový klub Royal Melbourne Golf Club, kde budete mít k dispozici hned dvě hřiště. Na Novém Zélandu je golf taktéž sportem číslo jedna, najdete tu asi 400 hřišť. Toužíte-li po skutečně neobyčejném zážitku, vydejte se na luxusní hřiště Kauri Cliffs, které je držitelem mnoha ocenění. Když budete mít štěstí, můžete během hry na pohádkovém pobřeží zálivu Matauri spatřit i legendárního kiwiho.


Všechny tyto golfové destinace, jsou samozřejmě jen pomyslnou kapkou v moři světových golfových hřišť, ale věřte, že stojí za vyzkoušení!

 

IMAGE

10 nejkrásnějších pláží světa

  Nejkrásnější pláže nabízejí dechberoucí scenérie s tyrkysovou vodou, ostrými útesy, krásným kamením nebo třeba bílým pískem. Tady je deset tipů na nejkrásnější pláže. Některé jsou velké, jiné malé, někde je voda studená, jinde teplá. Jedno však mají společné - pohled na ně v nás vyvolává chuť objevovat svět. Pokochejte se krásnými fotkami, anebo tam rovnou můžete vyrazit.   1. EL CASTILLO BEACH, Tulum, Mexiko Mexické pláže na poloostrově Yucatán jsou vyhlášené svým jemným...
IMAGE

Tipy na zastávku cestou k moři

Severoitalskou provincii Jižní Tyrolsko nereprezentují jen dolomitské masívy a horské louky. Navštívit zde můžete i malebná středověká městečka ležící kousek od dálnice, po které míříte v létě k moři. Neváhejte a určitě zastavte v městech Bolzano, Brixen, Bruneck, Sterzing nebo Merano. Uvidíte, že jsou jedinečná a každé z nich má trochu jinou atmosféru. Bolzano: středověká atmosféra a ráj nákupů Poznávat jihotyrolskou metropoli Bozen/Bolzano lze začít v jeho centu na Waltherplatz/Piazza Walter, kde stojí gotická katedrála z 12. století. Centrum...
IMAGE

Bezstarostná rodinná dovolená nejen u moře

K tomu, aby o vás a vaše děti bylo dokonale postaráno, není třeba cestovat daleko. Ideální volbou je Slovensko nebo třeba Rakousko, a to prostřednictvím cestovní kanceláře Travel Portal Aktivní dovolená v srdci Evropy. Hory okouzlují v létě nejen vhodným horským klimatem, ale i krásou krajiny, historickými pamětihodnostmi a téměř neomezenými možnostmi sportovního vyžití v úžasném prostředí. Ať jde o aktivní dovolenou na horách, nebo u jezera – napínavé prázdninové dny pro dovolenou s dětmi čekají jen na vás! Můžete si vybrat od...
IMAGE

Dovolená u moře může být zábava pro celou rodinu

Každého rodiče nadchne pobyt v hotelu, kde cestovní kancelář nabízí animační program pro děti, a navíc v češtině. Dospělí si pak můžou vychutnat chvíle ničím nerušeného volna bez starostí a výčitek, protože jejich děti si mezitím užívají pirátský den, pomalovávají trička nebo čepice, stavějí hrady z písku a hlavně si rychle najdou spoustu kamarádů. Cílem animačních klubů je nenudit se a dovolenou si zaslouženě užít. My vám můžeme doporučit Croco a Blue Cluby, které nabízejí společnosti Blue Style v rámci svých...
IMAGE

Vydat se s dětmi na daleké cesty za exotikou?

Spousta rodičů to odmítá. Někteří rodiče tvrdí, že dovolená s malými dětmi není úplně ta správná „oddychovka“. Vymýšlení programu, vymýšlení jídelníčku, hledání záchodů, hledání dokladů... a občas i hledání dětí. A přitom je mnoho krásných a bezpečných zemí, kde není důvod k obavám a celá rodina si tam dovolenou užije. Zkušení rodiče „cestovatelé“ dnes vědí, že na daleké cesty i za exotikou je možné vyrazit už s miminkem. Není nutné na nic čekat,...
IMAGE

Realizace hvězd světové architektury v Česku

Jak pravil Adolf Loos: „Architektura, to není kreslení. Architektura se může psát jako báseň nebo jako partitura.“ Jak tato podivuhodná definice platí v Česku, je možné se přesvědčit na vlastní oči prostřednictvím několika realizací nejuznávanějších architektů planety. Z globálního hlediska se největšímu obdivu těší vila Tugendhat z roku 1930. Autorem funkcionalistického skvostu je německý architekt Mies van der Rohe (1886). Jedna z nejslavnějších budov světa, nacházející se v Brně, je od roku 1994 otevřena veřejnosti. Na moravské půdě je i další...
IMAGE

Kde stylově ukončit lyžařskou sezonu?

Zima ještě v Jižním Tyrolsku, regionu na severu Itálie, nekončí. Na sklonku zimní sezony je možné se těšit na mnoho zajímavých akcí. Tady je pár tipů. 20. března: De dl vin Alta BadiaV Alta Badii se budou ochutnávat jihotyrolská vína. A to přímo na sjezdařských tratích během akce De dl vin – Wine Ski Safari, kdy se na lyžích objíždějí horské chaty, a ochutnává se víno. To jihotyrolské patří díky své výborné kvalitě a příznivému klimatu mezi nejlepší na světě.Kdo do Alta Badie vyrazí ještě o 14 dnů později, ať si...
IMAGE

10 exotických destinací, kam letos vyrazit na dovolenou

Česká ekonomika roste, lidé utrácejí stále více peněz za dovolenou v zahraničí, začínají objevovat i vzdálené a exotické země. Ve stínu imigrační krize a teroristických útoků je ovšem těžší najít bezpečné místo. Rok od roku se zmenšuje možnost poznávat exotické kouty naší planety. „Zcestovalý člověk dochází k zajímavému poznání: že bezpečnost země nesouvisí s mírou exotiky, a uličky v Bangkoku či chrámy v Pekingu tak nejsou o nic moc nebezpečnější než vídeňská muzea a...
IMAGE

Zimní bruslení je v módě, a to především v nákupních

Nevíte, co s volným víkendem? Nechce se vám tahat děti po obchoďáku bez cíle, zatímco vaše drahá polovička shání ve výprodejích kabelku? Máme tipy, kam o víkendu vyrazit, kde se vy ani vaše děti nebudete nudit, ať už pod střechou, nebo na čerstvém povětří. PrahaVůně svařáku, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a skvělá zábava na bruslích. TOWER ICE PARK – kluziště pod Žižkovskou věží.Každý den od pravého poledne (o víkendech od 9 hodin) do devíti večer.Brusle půjčují a rádi...
IMAGE

Igloo nebo bivak v nadmořské výšce přes 2000 metrů

Romantika, dobrodružství, adrenalin – to vše může zažít na severu Itálie ten, kdo se rozhodne přespat v igloo nebo bivaku v nadmořské výšce přes 2000 metrů. Igloo ve SchnalstaluStrávit noc v igloo nebo bivaku je nezapomenutelná zkušenost. Vyzkoušet si to můžete v nadmořské výšce 2800 metrů ve středisku Schnalstal/Val Senales u horské chaty Bella Vista. Stojí na ledovci a než nocležníci ulehnou do spacáků, čeká je čtyřchodová večeře na chatě, o které se říká, že zde připravují nejlepší špekové knedlíky v celém Jižním Tyrolsku. Zde se také...
IMAGE

Vánoční zajímavosti z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v celé Itálii. Letošní novinkou je velkolepá multimediální show Sulejmánův sen v Brixenu/Bressanone. K jihotyrolským Vánocům ovšem patří také Světový pohár v lyžování v Alta Badii a Val Gardeně, který začíná 18. prosince.   Brixen: velkolepá multimediální show Sulejmánův sen Až do 6. ledna si mohou lyžaři mířící za zimními radovánkami do Jižního Tyrolska užít unikátní multimediální podívanou v Brixenu....
IMAGE

Střediska, odkud se těžko odjíždí

300 slunečních dnů v roce, krásné Dolomity, výborná místní kuchyně i sněhová záruka – taková je dovolená v Jižním Tyrolsku/Südtirol, regionu na severu Itálie. Tady je pět tipů, kam vyrazit…   Seiser Alm: nejlepší pro rodinySeiser Alm/Alpe di Siusi je ráj pro rodiny s dětmi v samotném centru Dolomit. Lyžuje se zde na náhorní planině – alpské louce o rozloze 8000 fotbalových hřišť v úchvatné kulise dolomitských masivů. Vychutnat si tady kafe či Aperol Spritz na slunné terase je zážitek.Svahy jsou tak akorát, lanovkám nechybí zábrany...
IMAGE

7 původních divů světa

Mauzoleum v Halikarnassu, byla monumentální hrobka, kterou dal vybudovat perský satrapa Mausólos se svou ženou a sestrou Artemísií v letech 353-350 př. n. l. v Halikarnassu (současné Bodrum v Turecku). Už ve starověku se počítalo mezi sedm divů světa. Podnět pro výstavbu Mausolea měla vydat Artemisia, manželka satrapy Maussólla, který byl vládcem Kárie v letech 377 - 353 př. n. l. Po Maussóllově smrti Artemisia ve stavbě pokračovala, sama se však jejího dokončení nedožila. Umělci na stavbě pokračovali proto, že již při její realizaci tušili, že je toto dílo proslaví. Dokončená stavba...
IMAGE

Zimní novinky z Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko/Südtirol, region ležící na severu Itálie, nabídne letos hned několik zajímavostí. Návštěvníci se mohou těšit na nové lanovky, lyžování lze nově spojit s návštěvou Messnerova muzea na vrcholu Kronplatzu nebo je možné zavítat na řadu zajímavých akcí, na které je tento region bohatý.   Kronplatz: Messnerovo muzeum Reinhold Messner, horolezec pocházející z Jižního Tyrolska, otevřel letos v létě na vrcholu lyžařské hory Kronplatz své šesté muzeum. MMM Corones, jak se nazývá,...
IMAGE

Nejkrásnější přírodní krásy Čech a Moravy

Naše malá země ukrývá řadu přírodních krás. Od vysokých hor, nížin podél řek, se skalními městy na severovýchodě, na západě s termálními prameny, s rybníky a prosluněnými vinicemi ponouká k průzkumnickým výletům. Podívejte se s námi na místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Prokopské údolíPražská kotlina ukrývá řadu přírodních rezervací, jednou z nich je i Prokopské údolí, které proslulo díky slavnému paleontologovi Joachimu Barrande. Zkoumal zde prvohorní...
IMAGE

Nejvyhledávanější historické památky světa

Angkor Vat – Kambodža Angkor Vat je chrám v Kambodži, který se nachází v Angkoru, což je jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Chrám byl postaven na začátku 12. století pro krále Súrjavarmana II. a je vrcholným příkladem khmérské architektury. Jedná se o symbol Kambodže, a proto je také zobrazen na její státní vlajce. Od roku 1992 je chrám zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedním z hlavních důvodů, proč je Angkor Vat tolik...
IMAGE

Naše tipy na báječnou podzimní dovolenou

Douro Valley, Portugalsko Mnoho míst je na podzim ještě krásnějších. K takovým patří i Douro Valley v Portugalsku. Vinice, kde místní stále šlapou hrozny bosýma nohama. Začátkem října se k nim můžete připojit. Za doprovodu místního harmonikáře se stane z tradičního zvyku zábava. Probíhá na vinařství Quinta de la Rosa. Portugalský venkov vás vůbec nadchne. Krajina je zde velmi malebná - údolí řeky je obklopeno strmými zelenými kopci a jelikož je tato část turisticky neobjevená, můžete si tu užít klid a pohodu.   The New Forest, Anglie Anglie...

 

 


©2017 Playboy.cz, All rights reserved.